Amerykański Pit Bull Terrier

Amerykański Pit Bull Terrier

11 czerwca 2018 Off By Micorazon

Amerykański Pit Bull Terrier to rasa psów, która narodziła się na początku XIX wieku na terenie Anglii. Została wyhodowana w celu bycia przynętą dla byków i niedźwiedzi podczas sportów widowiskowych. Jeszcze na początku stulecia sporty te zostały zakazane. W konsekwencji pojawiły się, również nielegalne, walki psów. Mimo, że psy były przeznaczone do walki, wychowywano je w sposób nakazujący być łagodnym wobec ludzi. Miało to na celu łatwe oddzielenie walczących psów bez ryzyka ugryzienia.

Najważniejsze informacje

– Amerykański Pit Bull Terrier to nie jest pies dla osób, które nie mają możliwości poświęcenia mu odpowiedniej ilości uwagi w ciągu dnia

– pies wymaga szkolenia od najmłodszych lat, które okiełzna jego zapędy przywódcze

– poza domem pies musi być trzymany na smyczy i w kagańcu, aby nie wdawały się w walki z innymi psami. Same raczej nie atakują, jednak sprowokowane będą walczyć, aż pokonają przeciwnika

– powinno się im dawać twarde zabawki do gryzienia, gdyż posiadają silną chęć do ciągłego przeżuwania

Osobowość

Mimo swojego dość agresywnego wyglądu, szczególnie wśród dorosłych osobników, amerykańskie Pit Bull Terriery są przyjaźnie nastawione do ludzi. Stanowią doskonałą rasę psów obronnych, które ostrzegają przed obcymi ludźmi, a jednocześnie nie zaatakują Twoich gości.

Opieka

Amerykański Pit Bull Terrier wymaga poświęcenia ok. 1 godziny dziennie na spacery, zabawy lub ćwiczenia. Nie należy ich pozostawiać bez opieki poza domem, szczególnie w czasie chłodów, gdyż nie tolerują one zimna. Są to typowe psy domowe, które nie lubią pozostawać długo same.

Karmienie

W zależności od wieku, budowy i poziomu aktywności, amerykański Pit Bull Terier powinien otrzymać od 1,5 do 2,5 szklanki suchej karmy, dawanej w dwóch posiłkach o stałych porach. Znaczenie ma jakość kupowanej karmy. Powinna ona być bogata w białko i inne składniki mineralne potrzebne do prawidłowego rozwoju psa.

Stosunek do dzieci i innych zwierząt

Przedstawiciele tej rasy są przyjaźnie nastawieni do dzieci. Dobrze znoszą ich aktywność, chętnie towarzyszą podczas zabaw w domu i na świeżym powietrzu. Nigdy jednak nie należy pozostawiać ich razem bez opieki. Zawsze w pobliżu powinna być dorosła osoba, która będzie zwracać uwagę na zachowanie i w razie potrzeby reagować.

Z uwagi na genetyczne przystosowanie do walki z innymi psami, Amerykańskie Pit Bull Terriery mogą być agresywne w kontakcie z innymi zwierzętami. Aby nie dopuścić do konfliktów należy już od małego wykształcać w psach przyjazny stosunek do psów i kotów. Pomocne może być w tym towarzystwo zwierzęcia już od jego najmłodszych lat.