Beagle

Beagle

12 czerwca 2018 Off By Micorazon

Beagle to rasa psów, które stanowią wspaniałe towarzystwo dla osób w każdym wieku. Uwielbiają one zabawę, chociaż potrafią też być uparte. Z tego powodu wymagają dość cierpliwego szkolenia, aby znały swoje miejsce w domu.

Najważniejsze informacje:

– psy Beagle wymagają stosunkowo długiego szkolenia, aby być posłusznymi

– nie należy ich trzymać w kojcu

– nie lubią zostawać długo same w domu. Potrzebują ruchu na świeżym powietrzu.

– lubię często szczekać i wyć

– lubią węszyć. Warto jedzenie trzymać zamknięte, podobnie należy trzymać domowe śmieci w zamkniętej szafce, aby się do nich nie dobrały.

– nie należy im przeszkadzać podczas jedzenia. Są bardzo przywiązane do swojej miski i mogą być agresywne, jeżeli spróbuje im się przeszkodzić podczas spożywania posiłku.

– nie nadają się na psy obronne lub stróżowe

Osobowość

Beagle mają łagodne usposobienie i lubią zabawę. Potrafią jednak często próbować dyktować warunki. Ich upartość najszybciej przełamać ulubionymi smakołykami.\

Psy Beagle wymagają tego, aby już od małego uczyć je posłuszeństwa oraz socjalizacji z innymi zwierzętami. Dzięki temu wyrastają na świetne psy nadające się do rodziny z małymi dziećmi.

Opieka

Decydując się na przygarnięcie Beagle’a powinniśmy wziąć pod uwagę, że wymagają one nieco przestrzeni w codziennym życiu. Z tego powodu powinniśmy się na niego zdecydować, jeżeli posiadamy ogrodzone podwórko, po którym bez przeszkód będzie mógł sobie biegać. Warto wyposażyć go w obrożę z naszym numerem telefonu lub adesem. Beagle mają naturę włóczęgi, więc w razie ucieczki mogą same z siebie nie powrócić do naszego domu.

Młode Beagle maja wielkie zasoby energii, które muszą mieć gdzie wykorzystać. Uwielbiają spacery, bieganie, zabawy. Z wiekiem psy stają się bardziej leniwe i będą chętniej zostawać w domu. Może to rodzić ryzyko otyłości, dlatego nawet jeżeli pies nie będzie zbyt skory do zabawy, należy postarać się zapewnić mu codzienną dawkę ruchu.

Karmienie

Beagle nie wyrastają na duże psy, dlatego nie wymagają bardzo dużej ilości jedzenia. Optymalnie jest podawać im dziennie od ¾ do półtorej szklanki suchej karmy wysokiej jakości.