Bezdech senny: czy mój pies to ma?

Bezdech senny: czy mój pies to ma?

6 stycznia 2019 0 By Micorazon

Bezdech senny od dawna jest zaburzeniem snu u ludzi i może być powodem do niepokoju, ale czy nasi czworonożni przyjaciele również mogą cierpieć na bezdech podczas snu? Tak! Psy cierpią z powodu wielu problemów, z którymi mogą się zetknąć ludzie, a to nie jest coś innego, bezdech senny może być przerażający, ponieważ może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli twój pies głośno chrapie, może być zagrożony, czytaj dalej, aby znaleźć niektóre z przyczyn i objawów bezdechu sennego u psów i co dalej.

Bezdech senny dla psów

Bezdech senny jest zaburzeniem snu wywołanym problemami z oddychaniem, często jest obserwowany u ludzi, ale można go również zaobserwować u psów, gdzie oddychanie może się wielokrotnie zatrzymywać i rozpoczynać przez kilka chwil, co często powoduje, że pies budzi się, łapiąc powietrze z nadzieją. Bezdech senny w nocy jest często związany z głośnym chrapaniem w nocy i zwiększoną sennością w ciągu dnia.

Dlatego bezdech senny może być czymś tak przerażającym, jak może wydawać się normalny, ale są pewne poważne konsekwencje, jeśli nie jest to załatwiane. Ważne jest, aby weterynarz był w to zaangażowany, jeśli uważasz, że twój futrzany przyjaciel cierpi na bezdech senny, ponieważ może on dać ci lepszy wgląd w dokładne powody, dla których twój pies cierpi na niego.

Alergie mogą powodować bezdech senny

Odnosząc się do bezdechu sennego u psów, istnieje wiele podobieństw do ludzkich symptomów i przyczyn z kilkoma odstającymi wartościami. Przyczyny takie jak alergie, otyłość i utrudnienia mogą być takie same, ale niektóre przeszkody spowodowane przez złe nawyki hodowlane, które prowadzą do problemów z oddychaniem w nocy.

Alergie mogą być przyczyną bezdechu sennego w dowolnej formie (jedzenie, pora roku lub skóra), ponieważ każda z nich może prowadzić do zablokowania pyska i gardła psa, które powodują problemy z oddychaniem w nocy. Jest to scenariusz z łatwością ustalony, ponieważ istnieją już rozwiązania, które pomagają w alergiach na psy. Jeśli nie masz pewności, co zrobić, aby pomóc owłosionej przyjaciółce z alergiami, weterynarz jest zawsze doskonałym źródłem informacji na temat kroków, które należy podjąć.

Otyłość jest kolejnym problemem, który może powodować bezdech senny u psa i często wiąże się z wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Kiedy otyłość staje się problemem, czasami wokół gardła gromadzą się tłuszcze, które mogą utrudniać oddychanie podczas snu, a nawet całkowicie wstrzymać oddech. Ponieważ pies ma nadwagę, są też inne rzeczy, które mogą ranić zdrowie twojego futrzanego przyjaciela. Jedynym realnym sposobem, aby pomóc w tym długoterminowym jest utrata masy ciała i może to być trudne do osiągnięcia, ale jest bardzo korzystne dla mało FIdo.

Buldogi są znane z bezdechu sennego

Przeszkody w nosie lub gardle są ważnym czynnikiem w przypadku bezdechu sennego u psów i są często obserwowane u niektórych ras psów. Buldogi angielskie, buldogi francuskie, bostońskie teriery i mopsy to różne rasy psów cierpiących na bezdech senny z powodu tego samego. Brachycefaliczny to termin naukowy, ale ostatecznie oznacza to, że twój pies ma krótki pysk przekazywany przez pokolenia innych psów tej samej rasy. Chociaż niewiele można zrobić bez operacji, nie oznacza to, że Twój pies był słabo hodowany, ale ogólnie pula genów psa ma ten problem z powodu tego, w jaki sposób ewoluował. Psy te są często kojarzone z głośnym chrapaniem, które może być spowodowane problemami z oddychaniem podczas snu i jeśli to możliwe, możesz skontaktować się z weterynarzem.