Bokser

Bokser

12 czerwca 2018 Off By Micorazon

Boksery to duże psy o muskularnej sylwetce, charakteryzujące się kwadratowym kształtem głowy. Są inteligentne, czujne, a przy tym niezwykle przyjazne dla ludzi. Stanowią rasę nadającą się do wychowania w rodzinie, w której są dzieci. Są lojalne wobec znanych sobie osób i jednocześnie nieco nieufne wobec obcych. Z uwagi na wrodzoną odwagę są czasami wykorzystywane w wojsku lub policji jako strażnicy.

Najważniejsze informacje

– boksery posiadają dużo energii. Wymaga to zapewnienia im codziennej dawki ćwiczeń.

– wymagają szkolenia od szczeniaka

– dojrzałość osiągają po trzech latach życia

– są zwierzętami domowymi

– nie należy ich pozostawiać długo samemu, z dala od ludzi. Stają się wtedy nerwowe.

– dużo się ślinią oraz chrapią

– mają krótką sierść, która na wiosnę często linieje

Osobowość

Boksery mają opinię psów dobrze stróżujących dzięki swojej czujności. W stosunku do dzieci są cierpliwe i potrafią znieść różne zabawy. Do obcych osób podchodzą z nieufnością.

Opieka

Boksery to typowe psy domowe. Z uwagi na krótkie nosy i sierść, nie znoszą dobrze skrajnych warunków pogodowych – zbyt niskich lub zbyt wysokich temperatur. Potrzebują dużo ruchu w ciągu dnia. Szkolenie ich przynosi skutki w połączeniu z pozytywną motywacją poprzez smakołyki i pochwały.

Dzieci i inne zwierzęta domowe

Boksery lubią towarzystwo dzieci oraz innych zwierząt. Z uwagi jednak na swoją masę, mogą przypadkowo przewrócić małe dziecko podczas zabawy. Nie należy pozostawiać ich z dziećmi bez opieki osoby dorosłej.