Buldog amerykański

Buldog amerykański

7 czerwca 2018 Off By Micorazon

Buldog amerykański jest krępy i muskularny, ale także zwinny i zbudowany, by ścigać zabłąkane bydło i pomagać w pracy na farmie. W rzeczywistości niektóre z nich przeskakują 1,8 m lub więcej w powietrze. Buldogi amerykańskie są inteligentne i czułe, co czyni je świetnymi, opiekuńczymi psami rodzinnymi, choć mają wysokie potrzeby w zakresie ćwiczeń i wymagają doświadczonego, aktywnego właściciela. Mogą mieć różny wygląd, ponieważ istnieje wiele typów, w tym typ Bully lub Classic, znany również jako typ Johnsona, Standard lub Performance, zwany także typem Scott, oraz hybrydy z dwóch. Dzięki treningowi i opiece, buldogi amerykańskie mogą pokochać członków rodziny.

Najważniejsze

Chociaż dawno temu były wykorzystywane do przynęty na byki, od tego czasu stały się pracującymi psami i rodzinnymi towarzyszami.
Rasa prawie wyginęła pod koniec II wojny światowej, ale od tego czasu została odrodzona i obecnie nie grozi jej zniknięcie.
W dzisiejszych czasach jest wiele rodzajów buldoga amerykańskiego, które choć w większości były białe, teraz mają różne wzory i kolory.
Rasa ta nie radzi sobie dobrze z pozostawaniem w domu przez długie godziny i ma wysokie potrzeby w zakresie ćwiczeń. Nie nadają się do życia w mieszkaniu i wolą duże, ogrodzone podwórko do wędrowania.
Ich wygląd często sprawia, że ​​są mylone z Dogo Argentino, który jest całkowicie oddzielną rasą. Można je także pomylić z amerykańskimi Pit Bull Terrierami, choć amerykański buldog jest raczej większy.
Buldogi amerykańskie mogą być podejrzane wobec obcych, co może uczynić z nich dobrych stróżów. Wymagają szkolenia socjalizacyjnego, dzięki czemu wiedzą, jak zachowywać się wokół zaproszonych gości.

Historia

Przodek Buldoga Amerykańskiego to Buldog Staroangielski, który został przywieziony do Ameryki Północnej przez imigrantów z klasy robotniczej, którzy chcieli utrzymać psy pracujące na farmach. Zamiast zajmować się utrzymaniem czystości ras lub pewnymi cechami genetycznymi, wcześni hodowcy wyhodowali psy o najlepszych cechach roboczych do pracy w terenie. Zwinność, inteligencja i lojalność rasy sprawiły, że byli bardzo pomocni w obsłudze bydła, a także w polowaniu. Dzikie świnie były gatunkiem inwazyjnym nie pochodzącym z Ameryki Południowej, który nie miał naturalnych drapieżników, a silne szczęki i muskularna budowa buldoga amerykańskiego były idealne do polowania na nie. Jest też smutna część historii Buldoga Amerykańskiego. Początkowo były używane w barbarzyńskim sporcie byków. Pod koniec drugiej wojny światowej buldog amerykański prawie wyginął, aż kilku hodowców przeszukało południe w poszukiwaniu okazów, aby ożywić rasę. Dziś Buldog amerykański nie jest zagrożony wyginięciem i jest w większości przyjazny dla rodzin.

Osobowość

Buldogi amerykańskie są przyjazne, inteligentne i uczuciowe, choć ta kochająca natura często sprawia, że ​​stają się terytorialne i zbyt podejrzane wobec obcych. To sprawia, że ​​są pięknymi psami rodzinnymi i stróżami, nawet dla rodzin z dziećmi, ale będą potrzebować treningu socjalizacyjnego, szczególnie jako szczenięta, aby dogadać się z nieznanymi ludźmi lub innymi psami, które zatrzymują się na wizytę. Na szczęście ich inteligencja sprawia, że ​​są bardzo elastyczne i dają się wyszkolić. Buldog amerykański to zabawna rasa, która ma wysokie potrzeby w zakresie ćwiczeń i dobrze sobie radzi w rodzinach, które są w stanie pozostać aktywnymi podczas wielu spacerów i zabawy. Nie są najlepszą rasą do trzymania w mieszkaniach lub małych pomieszczeniach, które nie pozwalają na wyładowanie energii. Kiedy nie są stymulowane fizycznie lub psychicznie, mogą stać się destrukcyjne i robić rzeczy, których nie powinni.

Zdrowie

Buldog amerykański to zazwyczaj zdrowa rasa, której średnia długość życia wynosi od 10 do 16 lat. Niektóre są predysponowane do pewnych schorzeń, takich jak zaćma lub niedoczynność tarczycy. Jeśli na wczesnym etapie życia cierpią na otyłość, mogą rozwinąć się dysplazja stawu biodrowego lub łokciowego. Rasa jest nieco brachycefaliczna, co oznacza, że ​​mają krótkie pyski. Może to utrudnić im tolerowanie upałów, szczególnie podczas ćwiczeń. Ważne jest, aby upewnić się, że mają wystarczającą ilość wody i monitorować je oraz upewnić się, że nie mają trudności z oddychaniem.

Opieka

Większość opieki niezbędnej dla zdrowia buldoga amerykańskiego zaspokaja ich potrzeby w zakresie ćwiczeń i pobudzenia psychicznego. Nieprzestrzeganie tego może spowodować niepokój, nudę i destrukcyjne zachowanie. Dopóki te potrzeby są spełnione, reszta jest dość standardowa. Utrzymuj normalne wizyty u weterynarza, sprawdzaj co tydzień uszy, nadążaj za miesięcznym obcinaniem paznokci i normalnym dentystą. Jednym z problemów, które możesz napotkać, jest możliwość ślinotoków, które są powszechne wśród ras buldogów.

Karmienie

Dieta buldoga amerykańskiego powinna być skonstruowana jak dla dużych ras, a ich wysoki poziom energii powinien być brany pod uwagę. Ich potrzeby zmieniają się wraz z przechodzeniem ze szczenięcia w dorosłość. Najlepiej poprosić weterynarza lub specjalistę od żywienia o specjalne wymagania żywieniowe Twojego psa. Powinieneś omówić z nim, jak stworzyć odpowiednią dietę dla swojego psa.

Kolor sierści i pielęgnacja

Buldogi amerykańskie mogą mieć kilka różnych kolorów. Tradycyjnie są one białe z pręgowanymi plamami, czerwone lub czarne, ale w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze kilka odmian kolorystycznych dla rasy. Mogą mieć wzory, które zawierają odcienie czerni, czerwieni, pręgowania, brązu lub płowy. Buldogi amerykańskie zwykle mają kolor czarny na nosie i brzegach oczu, ale mogą również mieć odcienie różu. Ich kolor oczu jest zwykle brązowy. Amerykańskie buldogi mają krótką sierść, która zrzuca się umiarkowanie przez cały rok i nie wymagają intensywnej pielęgnacji. Cotygodniowe szczotkowanie powinno być kontrolowane za pomocą kąpieli w razie potrzeby.

Dzieci i inne zwierzęta domowe

Podobnie jak w przypadku większości ras, szkolenie w zakresie socjalizacji powinno rozpocząć się wcześnie w przypadku buldoga amerykańskiego. Dopóki są odpowiednio wyszkolone, buldogi amerykańskie doskonale radzą sobie z dziećmi i są bardzo lojalne wobec wszystkich członków rodziny. Ważne jest również szkolenie dzieci, jak prawidłowo obchodzić się z zwierzętami i jak je traktować, aby uniknąć incydentów. Nawet przy odpowiednio przeszkolonych psach, zawsze należy je nadzorować, gdy bawią się z dziećmi, aby upewnić się, że rzeczy nie wymkną się spod kontroli. Buldogi amerykańskie to duże zwierzęta, a zbyt energiczna zabawa może powodować obrażenia. To samo można powiedzieć o interakcjach z innymi zwierzętami. Dopóki amerykańskie buldogi są usposobione i wyszkolone, tak długo dogadują się z innymi psami. Należy nadzorować zabawę, zwłaszcza w przypadku mniejszych psów, które łatwo mogą zostać zranione podczas zabawy z dużym, muskularnym buldogiem amerykańskim. Ogólnie rzecz biorąc, rasa ta jest przyjazna, ale urazy mogą się zdarzyć, gdy są zbyt chętne, aby bawić się ostro lub nie znają swojej własnej siły.