Co sprawia, że ​​pies jest szczęśliwy?

Co sprawia, że ​​pies jest szczęśliwy?

21 lipca 2019 0 By Micorazon

Kiedy siedzisz w zasięgu słuchu, biegnie z pełną prędkością, ślizga się na postoju przed tobą i wpada w otwarte usta, ogon ogarnia podłogę. Jego mięśnie zaciskają się. Jest taki gotowy. Kiedy wyciągasz rękę do tyłu, napina całe ciało. Pozwól piłce odejść, a wyleci jak rakieta. Ściga go, obraca i sprintuje z powrotem do piłki u twoich stóp i otwartych ust, spiętego ciała, ogona, abyś mógł go ponownie rzucić.

Bez wątpienia mogę powiedzieć, że ściganie piszczącej piłki sprawia, że ​​Cooper jest szczęśliwy.

Nie czuje się tak samo, jeśli chodzi o ściganie wszystkich zabawek, a nawet wszystkich piłek. Rzuć zwykłą żółtą piłkę tenisową, a on może ją wziąć lub opuścić. Ale to nie ma znaczenia, ale potem leżało na trawie i rozdarło ją na strzępy, zamiast przywrócić je do kolejnego pościgu. (Zgrywanie frytek na strzępy: kolejna rzecz, która sprawia, że ​​Cooper jest szczęśliwy.)

Ale ściganie piszczącej piłki nie uszczęśliwia wszystkich psów.

Na przykład, jeśli masz piłkę dla Emmetta na wysokości jego młodości, spojrzałby na ciebie tym, który powiedział: „Nie wiem, dlaczego to zrobiłeś, bo teraz musisz iść”.

Jednak spotkanie nowych ludzi, przyciągnięcie uwagi, zjedzenie przekąsek … te rzeczy sprawiły, że Emmett był szczęśliwy.

Kiedy wracam do domu, mam pięć minut lub pięć dni. Wiem, że Cooper jest szczęśliwy. Macha na tyle mocno, żeby mnie zmiażdżyć, by stworzyć świat. On płacze. Hej łapy na mnie. Hej skacze na mnie. On liże moją twarz. Kręci swoje ciało w kształcie litery C i naciska na mnie, gdy go przytulam i klepam.

Kiedy wyciągnę lody z zamrażarki, robi wiele takich samych zachowań – machając ogonem, skomląc, skacząc w górę iw dół – choć na szczęście w mniejszym stopniu … w przeciwnym razie może to zaszkodzić moim uczuciom! ha!

To samo, kiedy biegnie. Jest zrelaksowany i skupiony, ciesząc się wysiłkiem fizycznym.

Znam wiele rzeczy, które sprawiają, że Cooper jest szczęśliwy.

Ale jeśli myślę o ludziach , nie mogę się doczekać, aż będą szczęśliwi, przynajmniej chwilowo.
Czy mój pies jest szczęśliwy?

Zakładając, że wszystkie podstawowe potrzeby twoich psów zostaną zaspokojone i nie będzie źle, jak możesz stwierdzić, czy twój pies jest szczęśliwy?

Większość psów, jak sądzę, nie jest szczęśliwa i szczęśliwa. Jeśli nie są szczęśliwi, prawdopodobnie są znudzeni lub przestraszeni. Nuda jest bardziej chorobą przewlekłą, podczas gdy strach jest ostrzejszy.

To jest podstawowa lista, ale oto pięć sposobów, aby stwierdzić, czy twój pies jest szczęśliwy:

Luźne ciało: obejmuje miękkie uszy, miękkie oczy i wiele ruchów.
Machający ogon: w rzeczywistości, w najszczęśliwszych chwilach, ogon może chodzić, by machać całym ciałem twojego psa! (Przeciwności do oglądania: sztywny lub schowany ogon.)
Dobre zachowanie: Psy, które cierpią z powodu nudy, mogą znaleźć własną zabawę, mówiąc, rozdrabniając zasłony lub podsuwając buty. Szczęśliwe psy wykazują się zabawnym, zabawnym zachowaniem i angażują się ze swoimi ludźmi i innymi zwierzęcymi przyjaciółmi.
Zdrowa rutyna: Twój pies śpi i bije normalnie. Każdego dnia dostaje dobrą ilość fizycznej i psychicznej stymulacji!
Kontakt fizyczny: Twój szczęśliwy pies chce znaleźć sposób, aby cię dotknąć. Nawet psy, które nie kochają, przytulają się tak bardzo, jak chcą cię szturchać nosem, prowadzić do nóg, dotykać dłoni i tak dalej. Szczęśliwy pies chce poszukać czegoś takiego. (Z drugiej strony psy, które się dogadują, nieuzasadnione lub mało prawdopodobne kontakty – uważają niezdarne uściski od małych dzieci – mogą być zdecydowanie nieszczęśliwe!)

Często myślę o szczęściu Coopera. Nauczyłem się brzmieć o jego / jej aktualnym stanie psychicznym, kiedy przeczytałem „ Co to jest być psem i inne przygody w Animal Nueroscience” i zainspirowało mnie to do zastanowienia się, jak wzbogacić jego środowisko zapewnić mu więcej działań myślowych. Bardzo polecam tę książkę każdemu, kto kocha psy. Lub uszczelki. Albo torbacze.

W każdym razie. Chcę współpracować, aby być szczęśliwym. Wiem, że jest zranionym, podatnym na stres szczenięciem , więc potrzeba mu więcej wysiłku, aby jego szczęście było codzienne, ale myślę, że zrobiliśmy to całkiem dobrze. Hej, jak większość psów, rozwija się rutyną. Jego harmonogram jest zwykle przewidywalny. Dostaje mnóstwo ćwiczeń fizycznych ( bieganie ostatnio ). Rzucamy mu wyzwanie, karmiąc go karmnikami do układania ( tutaj jest ŁATWY, który robisz w domu ) i trenujesz.

I rzucam mu jego piskliwą piłkę. Dużo. Czasem, dopóki moje ramię nie może już podnieść piłki! Ale warto zobaczyć jego szczęśliwy uśmiech i luźne, machające ciałem! Dla mnie to bardzo satysfakcjonujące widzieć go zrelaksowanego i dobrze się bawiącego – może dlatego, że szuka przypadku stresu? Win-Win!
Co sprawia, że twój pies jest szczęśliwy?

Chciałbym wiedzieć, jakie czynności, przygody, procedury lub przekąski (ha!) Sprawią, że twój pupil będzie szczęśliwy! Podziel się poniższymi komentarzami!