Jak oczyścić zęby psa naturalnie za pomocą oleju kokosowego

Jak oczyścić zęby psa naturalnie za pomocą oleju kokosowego

6 stycznia 2019 0 By Micorazon

Uzyskanie profesjonalnego czyszczenia zębów dla psa może mieć pewne negatywne aspekty, które wielu właścicieli psów chce uniknąć jak znieczulenie i mocny rachunek później. Na szczęście istnieją sposoby, aby pomóc swojemu psu w domu, szczotkując zęby lub używając wszystkich naturalnych, psich zębów czystszych jak olej kokosowy. W tym artykule nauczę cię, jak oczyścić zęby psa w naturalny sposób, aby twój futrzany przyjaciel mógł codziennie miewać białe zęby i świeży oddech.

Zanim przejdziemy do czyszczenia zębów psa, spójrzmy na substancję, o której będziemy mówić w tym artykule, olej kokosowy!

Czym jest olej kokosowy dla psów?

Olej kokosowy to tłuszczowy olej i wiem, że staramy się unikać substancji tłuszczowych, ale są dwa rodzaje tłuszczów. Dwa rodzaje tłuszczów, które wchodzą do naszego organizmu są nasycone i nienasycone, tłuszcze nasycone są tymi, które przynoszą korzystne właściwości dla ciała i mogą pomóc naszym futrzanym przyjaciołom. W szczególności olej kokosowy ma tak zwane trójglicerydy o średnim łańcuchu lub MCT, co sprawia, że ​​jest to naprawdę niesamowita substancja.

MCT składa się z kwasu kaprynowego, kwasu laurynowego, kwasu mirystynowego, kwasu kaprylowego i palmitynowego. Dwa inne składniki występujące w oleju kokosowym to 2% kwas linolowy (wielonienasycone kwasy tłuszczowe) i około 6% kwas oleinowy (jednonienasycone kwasy tłuszczowe).

Wszystkie te kwasy mają powiązania z właściwościami przeciwbakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi, które mogą pomóc zachować świeżość i czystość zębów i zębów psa.

Jak używać oleju kokosowego do zębów psa

Statystyki dotyczące ilości zwierząt domowych, które czyszczą zęby psa, wydają się zmieniać każdego dnia, ale zawsze pozostają poniżej 10%. Może to dotyczyć niektórych chorób zębów i kamienia nazębnego, którymi zajmują się nasi futrzani przyjaciele. Olej kokosowy może być prostym rozwiązaniem trudnego problemu i jest na to wiele sposobów.

Pierwszą metodą jest to, czego można się spodziewać po artykule o pielęgnacji zębów, Szczotkuj zęby! Sam olej z orzecha kokosowego może działać jako pasta do zębów dla psów i może zachować białość perłową. Jeśli nigdy nie myjesz zębów swojego psa, możesz być super prosty, nałóż olej kokosowy na szczoteczkę do zębów dziecka lub palec i szczotkę w kolistym ruchu. Niektóre psy nie lubią tego uczucia i mogą potrzebować trochę więcej pewności niż inne, zawsze możesz spróbować innej metody, jeśli tak jest, ale szczotkowanie zębów jest zdecydowanie najlepszą opcją z tych trzech. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, sprawdź na stronie internetowej WebMD i po prostu wymień pastę do zębów na olej kokosowy.

Kolejny pomysł może wymagać trochę pracy i może być nieuporządkowaną metodą, więc upewnij się, że twoje psy są na zewnątrz. Wymagało to stopienia się oleju z orzecha kokosowego, a następnie zanurzenia w nim kości lub surowej skóry. Kiedy to się stanie, pozwól mu wyschnąć, a następnie pozwól swojemu futrzanemu przyjacielowi udać się do miasta. To sprawi, że będą musieli naturalnie pocierać olej kokosowy na zębach podczas żucia, dając im przyjemność czyszczenia zębów. Aby stopić olej kokosowy, połóż go w kuchence mikrofalowej na 15 sekund i zanurz go w kości, a następnie wysusz kostkę na stelażu lub talerzu. Po wyschnięciu jesteś gotowy do służby! Ta metoda nie pomaga w usuwaniu kamienia nazębnego, więc pamiętaj, aby wejść i zrobić wszystko, aby usunąć to na małym Fido.

Naturalny środek do czyszczenia zębów psa działa dobrze dla tego golden retriever

Ostatnia metoda polega na podawaniu Twojemu psu olejku kokosowego w codziennym jedzeniu, nie zapewni to najlepszej jakości czyszczenia, ale naturalne składniki oleju kokosowego pomogą im zwalczyć niektóre problemy związane ze słabą higieną jamy ustnej. Gdy jedzą olej kokosowy dla psów, zęby będą ocierały się o usta, pomagając wielu problemom, z jakimi mają do czynienia psy.

Niektóre rzeczy, o których warto pamiętać, przygotowując się do mycia zębów psa to fakt, że niektóre składniki mogą być szkodliwe dla naszych zwierząt i nie wiedzą, jak plują po szczotkowaniu. Pasta do zębów przeznaczona jest dla psów, ale za wszelką cenę należy unikać produktów dentystycznych. Używając naturalnego produktu, takiego jak olej kokosowy, dla zdrowia twojego futrzanego przyjaciela, wiesz, że żaden szkodliwy składnik ani substancja chemiczna nie dostają się do systemu twojego psa.