Jak uchronić swój dom przed zapachem psa

Jak uchronić swój dom przed zapachem psa

19 maja 2019 0 By Micorazon

W tym poście przełamuję podstawy dotyczące tego, jak powstrzymać swój dom przed wąchaniem jak pies i jak wyeliminować zapachy zwierząt domowych, gdy jedziesz. Ponieważ tak się stanie. To część uroku naszych zwierząt. Na koniec chcę zauważyć, że koncentruję się tutaj na zapachach psów. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapachami kotów lub jak obchodzimy się z kuwetami, daj mi znać w komentarzach poniżej!

Jak uchronić swój dom przed wąchaniem jak pies

Świeże powietrze: To pierwsze, ponieważ nie mogę przecenić jego znaczenia. Po pierwsze, jeśli mieszkasz w nowym lub nowym domu, są one zbudowane tak, aby były praktycznie szczelne. Świetnie nadaje się do oszczędzania energii, ale nie jest tak świetny, by wypuszczać smród i wpuszczać świeże powietrze. Otwórz okno, kiedy tylko możesz! Nasz dom, btw, jest bardzo nieszczelny i nie mieści się w tej szczelnej kategorii. Nadal mamy wiele do zrobienia, aby rozwiązać te problemy, ale nadal staram się złamać lub otworzyć okno podczas czyszczenia lub gdy zaczynam wąchać zapach. Jeśli nie zrobisz nic innego na tej liście, otwórz okno. Będzie to ogromna różnica.
Filtr: Utrzymuj powietrze tak czyste, jak to możliwe za pomocą filtrów HEPA. HEPA oznacza wysokowydajne powietrze cząsteczkowe. Zasadniczo działa poprzez wymuszanie przepływu powietrza przez super-cienkie filtry siatkowe, aby wyłapać maleńkie mazi jak sierść… i pyłki, roztocza, cząsteczki dymu. Upewnij się więc, że kupujesz filtry HEPA do swojego pieca (kupujemy ten rodzaj ). Jeśli to możliwe, również otrzymaj filtr HEPA dla swojej próżni. Niektóre odkurzacze pozwalają na zamianę filtrów, ale jeśli nie, a jeśli jesteś na rynku nowej próżni, oto moja szybka myśl o tym: tanie na dłuższą metę jest drogie. Przeszliśmy więcej odkurzaczy niż pamiętam. Wszyscy się spalili, z wyjątkiem naszego zwierzęcia Dyson. (Jest taki jak ten , ale tak naprawdę nie jest już taki… nasz wcześniej datował się na kulkę.) Dostaliśmy się w 2005 roku i przetrwało około pół tuzina innych. Drogie z góry, tak, ale koszt roczny jest całkowicie rozsądny. I działa bardzo dobrze na sierść zwierząt domowych.
Łatwe do czyszczenia produkty dla zwierząt: Wiele produktów dla zwierząt ma teraz wbudowaną technologię odporną na nieprzyjemne zapachy. Na przykład łóżeczko dla kota, które opisaliśmy w naszym przewodniku świątecznym z 2018 r., Ma technologię probiotyczną zapieczoną, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom. Co najmniej jednak, każda pościel powinna mieć zdejmowaną, nadającą się do prania w pralce osłonę, taką jak ta, z której korzysta Cooper. (BTW, dostaliśmy to łóżko i wieki temu jako próbkę prasy, kiedy pisałem do magazynu dla zwierząt, i nadal wygląda zasadniczo nowiutko … do mojego punktu, że tanie jest drogie na dłuższą metę!) A potem, oczywiście , myj pościel, ręczniki i miękkie zabawki raz w tygodniu. Robię ładunek prania Coopera – narzuty na łóżka, tuszki, ręczniki – razem z myszami Ripleya, ponieważ wszystkie one po prostu śmierdzą codziennym użyciem. Na pewno nie zabraknie kupowania produktów zamiennych, chyba że czegoś potrzebujesz. Nigdy nie polecam kupować czegoś w celu zakupu. Jednakże, gdy jesteś na rynku, szukaj produktów dla zwierząt domowych z technologią antybakteryjną, odporną na zapachy lub przynajmniej łatwą w czyszczeniu!
Okładka: Wydaje mi się, że to oczywiste, ale ktoś ostatnio wspomniał o zapachu, jaki ich kanapa odebrała ich psu. „Czy masz kołdrę lub coś na swojej kanapie?” Zapytałem. Nie. OK, oto sprawa: nikt nie chce, aby ich meble były zasłonięte przez brzydkie prześcieradła lub upuszczone tkaniny. Jednak twoja kanapa, o ile nie jest prześlizgnięta, nie jest łatwo myta. Więc weź kilka koców, które pasują do Twojego wystroju, rzeczy, które naprawdę lubisz i połóż je na sofie jako ładny rzut. Zachęcaj swojego szczeniaka do spania tam zamiast na poduszkach. Coop i koty wolą być na kocu, więc mamy jeden nałożony na kanapę, fotel i szezlong w naszej sypialni, w której Coop śpi w nocy. Wszystkie te rzeczy można odebrać w sobotę rano i przepuścić przez pralkę. Z tego samego powodu mam również liniowiec do przewozu ładunków ( ten ).
Soda oczyszczona i ocet, twoi dwaj najlepsi przyjaciele: OK, nawet nie żartuję, ale kupuję te dwa składniki luzem. Twój dom już nigdy nie będzie pachniał zapachami zwierząt domowych, jeśli trzymasz pod ręką sodę i ocet! Mogę wyczyścić cały mój dom od góry do dołu tymi dwoma i zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, będąc jednocześnie łagodniejszym na planecie. Plus, oba są bestiami, które eliminują zapachy psa. Mam podłogi z drewna produkowanego i szoruję je octem. Zapach rozprasza się po kilku minutach (mniej, jeśli masz otwarte okna), pozostawiając za sobą zapach… nic. Brak zapachu. Żadnych zapachów zwierząt domowych, żadnych zapachów chemicznych środków czyszczących, nic. Tylko powietrze. Jeśli chodzi o sodę oczyszczoną, każdy już wie, że pochłania zapachy z powietrza, ale czy wiesz, że możesz używać go na swoim psie jak suchy szampon? Kiedy szorujesz swojego szczeniaka (patrz wskazówka 6 poniżej), posyp trochę jego sierści, aby wchłonąć obfite zapachy, a następnie wyszczotkuj. OK, jeszcze dwie szybkie wskazówki:
Wskazówka dotycząca octu: Wiem, że ta wskazówka nie będzie dla wszystkich, ale przysięgam, więc muszę się dzielić: Przestań używać płynów do płukania tkanin i suszarek (stanowią zagrożenie pożarowe, są szkodliwe dla środowiska, pełne toksyn, wybierz swoje powód) i zacznij dodawać ocet do komponentu do zmiękczania tkanin w pralce. Zapachy dla zwierząt znikną. Podobnie jak zapachy siłowe, zapachy dla dzieci i zapachy pralki ładowane od przodu.
Wskazówka dotycząca sody do pieczenia: Jeśli masz dywaniki lub dywaniki, przygotuj się, by zabrać psa na bardzo długi spacer, a za nim dokładnie na zewnątrz pan młody! ALE! Zanim wyjedziesz, posyp grubą warstwą sody oczyszczonej dywan. Obróbka za pomocą pędzla. Następnie udaj się na spacer + pan młody. Kiedy wrócisz, odkurz je i wdychaj świeże, pozbawione zapachu powietrze. (Ponownie, bonus, jeśli możesz pozostawić otwarte okna w tym procesie).
Oczyść swojego psa: Wyznanie: Nie jestem tak konsekwentny, jak powinienem być, ponieważ Cooper go nienawidzi, a ja czuję się źle, czyniąc go tak nieszczęśliwym. Ale oczywiście uzależnienie psa od rasy – dokładne szczotkowanie na zewnątrz może wyeliminować tonę zapachu w pomieszczeniu. Wówczas zależna jest także rasa kąpielowa – wydostaje się z reszty. Dodatkowe punkty: Podążaj za kąpielą z płukaniem ACV, aby mieć świeżego, czystego, szczęśliwego szczeniaka!
Natychmiastowe czyszczenie wypadków: nie zawsze jest to możliwe, jak na przykład, gdy twoje szczeniaki wymiotują podczas pracy lub coś w tym rodzaju, ale im szybciej złapiesz wypadek, tym lepiej zapanujesz nad zapachem. (Nie wspominając o zapobieganiu plamom.) Używaj enzymatycznych środków czyszczących, aby zapobiec oznakowaniu, oczywiście, i poświęć trochę czasu na dotarcie do sedna problemu. Czy twój pies jest naprawdę, naprawdę, w pełni wyszkolony w domu? Czy istnieje podstawowa infekcja lub problem z brzuchem? Dopóki nie rozwiążesz problemu, który powoduje, że twój pies kupuje lub sika w domu, nigdy nie będziesz w pełni pozbawiony zapachu … (Powiedział, że od czasu do czasu dostaję od czasu do czasu dziwaczny wypadek, wymiotowanie itp., Ale mimo to. Twój pies wchodzi do środka i pracuje nad tym.)

Nikt nie chce domu, który pachnie jak pies

Nawet jeśli jesteś Szaloną Panią Psa, tak jak ja, nadal nie chcesz śmierdzącego domu. Nikt tego nie chce. Rzecz w tym, że nie wymaga to wiele wysiłku. Sztuką jest bycie konsekwentnym i pozostawanie na szczycie.

Ostatnia uwaga na temat olejków eterycznych i pielęgnacji zwierząt: jestem pewien, że wielu z was zastanawia się nad tym dziełem. Wiele i wiele osób zaleca rozpraszanie olejów w celu wyeliminowania zapachów. Wiele olejków eterycznych jest bezpiecznych dla zwierząt domowych. Wielu nie. Nie mam kwalifikacji, żeby o tym mówić, nie w najmniejszym stopniu. To powiedziawszy, mamy dyfuzor oleju, ale nie używam go do eliminowania zapachów zwierząt domowych. Kropka. Ponadto wszystkie oleje, które mamy – może łącznie sześć – zostały gruntownie zbadane i udowodniono, że są bezpieczne do rozprzestrzeniania się zarówno u psów, jak i kotów w domu. Chciałem się odnieść do tego z góry i po prostu ostrzec: Robisz to, ale zrób to bezpiecznie z dużą starannością.