Pudel

Pudel

12 czerwca 2018 Off By Micorazon

Pierwotnie pudle były szkolone na potrzeby myśliwych i wykorzystywane do polowań na ptactwo wodne. Obecnie kojarzą się wyłącznie ze zwierzętami typowo domowymi, ceniącymi sobie luksusowe warunki bytowe.

Pudle są znane z wesołej osobowości i dużej inteligencji. Dobrze sobie radzą podczas szkoleń. Są posłuszne i przyjaźnie nastawione.

Najważniejsze informacje:

– pudle należy szkolić od szczeniaka, aby nabrały ogłady i nie nabrały cech samca alfa

– wymagają dbania o sierść, jej częstego rozczesywania i przycinania

– mogą im łzawić oczy; aby uniknąć pobrudzenia sierści warto przemywać im twarz specjalną ściereczką przeznaczoną dla zwierząt

Osobowość

O pudlach można mówić przede wszystkim w superlatywach. Są psami inteligentnymi, lojalnymi, lubią wspólne zabawy, przywiązują się do swoich właścicieli. Mają spokojne uosobienie, a sporadyczne złośliwości z ich strony mogą zdarzyć się tylko w przypadku, gdy będą miały za mało ruchu pozwalającego im pozbyć się nadmiaru energii.

Dzieci i inne zwierzęta domowe

Pudle stanowią wspaniałych towarzyszy zabaw dla dzieci w każdym wieku. Z uwagi na niewielkie rozmiary i brak przejawów agresywnego zachowania, nie powinny wyrządzić krzywdy. Świetnie dogadują się również z innymi psami, chociaż jeżeli do tej pory wychowywały się samotnie, mogą wymagać odrobiny czasu, aby zaprzyjaźnić się z innym zwierzęciem.