Zrozumieć składniki żywności dla zwierząt domowych

Zrozumieć składniki żywności dla zwierząt domowych

7 października 2018 0 By Micorazon

Produkty uboczne: Są na kolacji. Przynajmniej jeśli jesteś psem lub kotem, chociaż moja żona Teresa i ja byliśmy w tych całkiem fajnych restauracjach, które służyły wielu ludziom, którzy wzięliby pod uwagę produkty uboczne. Wątroba, ktoś?

Składniki karmy dla zwierząt domowych i ogólnie żywienie zwierząt domowych mogą być mylące dla właścicieli zwierząt domowych, ale produkty uboczne otrzymują zły rap, który nie zawsze jest zasłużony. Pokierujmy tym tematem, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

Po pierwsze, jakie są produkty uboczne, które są wykorzystywane w karmie dla zwierząt domowych? Produkty uboczne są współproduktem składników żywności, w tym części zwierzęcia, które są rzadziej stosowane w amerykańskiej żywności dla ludzi, ale mogą zapewnić istotne korzyści żywieniowe. Niektóre przykłady produktów ubocznych obejmują czyste części zwierzęce, takie jak wątroba, nerki, serce, płuca, śledziona, gluten kukurydziany i łojot. Nie brzmi tak odmiennie od tego, co zobaczyliście afrykańskie dzikie psy jedzące na Nat Geo WILD.

Będę pierwszy, który powie, że niektóre z tych rzeczy nie wydają się apetyczne dla ludzkiego podniebienia. Jednak produkty uboczne są niezwykle bogate w składniki odżywcze i są bardzo smaczne dla zwierząt. W rzeczywistości, koty i psy na wolności instynktownie jedzą te narządy, ponieważ dostarczają do stołu bogactwo składników odżywczych, takich jak białko, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały. Więc nie jest źle karmić produktami ubocznymi w karmie dla zwierząt, o ile jest to część kompletnej i zbilansowanej diety.

Zapytałem mojego kolegę, doktora Tony’ego Buffingtona, dietetyka weterynaryjnego, czy produkty uboczne mają jakiekolwiek korzyści dla zwierząt domowych. Oto, co miał do powiedzenia.

„Odpowiednio wyprodukowane produkty uboczne mogą dostarczać szeroką gamę niezbędnych składników odżywczych dla zwierząt domowych i mogą być bezpiecznym i ekonomicznym wykorzystaniem materiału biologicznego.”

Jest to korzystne zarówno dla ludzi, jak i innych zwierząt.

Teraz, w zależności od źródła i przetwarzania, zawartość składników ubocznych produktów ubocznych nie zawsze jest wiarygodna. Złe przetwarzanie może pozwolić na zanieczyszczenie produktów ubocznych. Niewłaściwe przetwarzanie może również powodować mniejszą dostępność składników odżywczych. Dlatego ważne jest, aby znać reputację producenta.

Właściciele zwierząt domowych mogą zapewnić, że ich karma dla zwierząt jest bezpieczna i zdrowa, niezależnie od tego, czy zawiera ona produkty uboczne czy nie, sprawdzając, czy producenci spełniają lub przekraczają standardy FDA i AAFCO. Na przykład, przechodząc bezpośrednio do strony internetowej producenta, aby dowiedzieć się więcej na temat standardów bezpieczeństwa i jakości, które stosują, takich jak testowanie surowców pod kątem zanieczyszczeń i składników odżywczych lub współpraca z naukowcami zajmującymi się żywnością, profesjami weterynaryjnymi i dietetykami w celu opracowania produktów. Wszelkie produkty uboczne mięsne i drobiowe pochodzące od zwierząt gospodarskich powinny pochodzić z urządzeń certyfikowanych przez USDA lub równoważny organ.

„Unikanie wszystkich tych potencjalnych problemów jest obowiązkiem producentów karmy dla zwierząt domowych wykorzystujących produkty uboczne” – mówi dr Buffington. „Ich sukces zależy od czujności i uczciwości firmy.”

Generalnie właściciele zwierząt domowych powinni badać standardy jakości i bezpieczeństwa firmy produkującej karmę dla zwierząt domowych. Ważne jest, aby wiedzieć, kto wytwarza karmę Twojego zwierzaka, gdzie jest on wytwarzany i jakie kroki podejmuje producent, aby zapewnić jakość i bezpieczeństwo żywności. Oto kilka wskazówek dla właścicieli zwierząt domowych, aby dowiedzieć się więcej o ich karmie dla zwierząt:

Spójrz poza listę składników na opakowaniu i sprawdź jakość produkcji oraz jak rygorystyczne są standardy jakości firmy produkującej żywność.
Przejdź na stronę producenta karmy dla zwierząt domowych. Sprawdź, czy są właścicielami swoich fabryk, czy ich produkty są produkowane w Stanach Zjednoczonych i jakie kroki podejmują w celu zapewnienia, że ​​ich karma spełnia lub przekracza standardy FDA i AAFCO dotyczące bezpieczeństwa i jakości;
Zadzwoń do swojego producenta karmy dla zwierząt domowych i zapytaj ich o proces produkcji, standardy jakości i bezpieczeństwa oraz składniki, których używają w swoich produktach spożywczych. Powinni umieć wyjaśnić, dlaczego używają jakiegokolwiek składnika i korzyści żywieniowych;
Porozmawiaj ze swoim weterynarzem. Rozumieją odżywianie dla zwierząt domowych i mogą zapewnić zalecenia dotyczące karmy dla zwierząt domowych, które są bezpieczne i zdrowe dla zwierząt domowych.